KLINTEBJERG GALLERI art-creative.dk

  HOME UDSTILLERNE OM GALLERIET LEJE GALLERIET KUNSTGRUPPEN Skrevet om ART-CLUB GAMMELT & NYT COBBER CRYSTAL KUNSTKURSER KUNSTTERAPI KONTAKT/CV CITATER  
 

Plakat-udsnit fra kunstudstillingen "De tre kirker" 2008

MEDLEMMER

 
    Albertslund   Albertslund Kunstforening  
Alice Noesgaard Herning http://www.atelier-alice.dk/    
Alice Andersen Rødkærsbro www.aaart.dk/    
Allan Olsen Præstø   Støberi  
Anette Bambou Blommenslyst www.retiraden.dk   Fyn
Anita Kaspersen   www.anita-k.dk    
Anne Berit Brogaard Rynkeby www.anneberitbrogaard.dk   Fyn
Anne Lene B. Madsbøll Horsens http://www.rexque.dk/ Rexque ApS  
Anne-Grethe Kousgaard Them http://www.ilegforalvor.dk   Fogstruplund
Anne-Mette Kidmose   www.amkidmose.dk    
Annie Glistrup        
Annie Cornier Gentofte www.anniecornier.dk/    
Bambou Laursen   http://www.retiraden.dk/?Kontakt    
Bente Jørgensen   www.kropogkunst.dk Krop & Kunst  
Bente Lund Hansen Klintebjerg     Nord-Fyn
Bettina Olsen Otterup www.bettinaolsen.dk   Nord-Fyn
Birgit Højkilde Otterup     Nord-Fyn
Birgit Hinrichsen        
Birgit Kærager Agerskov www.duseedesign.dk/    
Birgit Guldager Nakskov www.birgit​guldager.d​k    
Birgitte Evelyn Otterup www.evelyn-art.dk Evelyn-art Nord-Fyn
Birgitte Haugaard Hansen Ikast www.morgenfrue-kunst.dk Morgenfruen-Kunsthåndværk  
Birthe Bay Thomsen        
Bitten Mærsk

 

Jønstrup Odense www.joenstrup.dk

 

  Fyn
Bjørn Thordal Otterup http://bjornthordal.dk   Nord-Fyn
Bolette Knudsen   www.bolettesbilleder.dk/    
Brit Merrill Kjærulff Svendborg www.merrilldesign.dk Merrilldesign Fyn
Bruno MacDonald Stenstrup www.synergize,dk   Fyn
Carsten Frederiksen Otterup www.carstenfrederiksen.com   Nord-Fyn
Charlotte Hanmann København http://www.charlottehanmann.com/    
Charlotte Laursen Kerteminde http://looteglas.dk/   Fyn
Claus Jensen Odense C http://www.taus1.dk/ Smykker & Skulptur Fyn
Dessy Agnes Larsen Otterup     Nord-Fyn
Dorit Andresen Otterup     Nord-Fyn
Dorte Varming Esbjerg V www.dortevarming.dk    
Dorthe Petersen Tautavel www.hannibalsen.dk/   Frankrig
Elizabeth Padillo Olesen   www.123hjemmeside.dk/Kunst-liv-tro    
Ellen Madsen Løsning www.123hjemmeside.dk/galleri-emma    
Else Friis Bogense http://galleri-lykkebo.dk Galleri lykkebo Nord-Fyn
Elsebeth Hansen Odense www.bethz.dk   Fyn
Ethel Thrane        
Eydna Hestbæk Martofte http://home20.inet.tele.dk/eydna/index.html   Fyn
Flemming Knudsen Nyborg www.flknudsen.dk/   Fyn
Freddy Wedel Bredebro www.freddywedel.dk    
Freja Larsson Otterup www.frejalarssongalleri.dk/   Nord-Fyn
Gert Bonnesen Wolff Killeen www.gebowo.info   USA
Gitte Lund   www.gitte.lund.blokspot.com    
Gitte Irene Andersen Assens http://www.gia-kunst.dk/   Fyn
Grete Westh Århus C www.gretewesth.dk    
Grethe Moberg Odense     Fyn
Gunhild Bloch Sønderborg www.gunhild.dk    
Gunhild Brink   www.gunhild-brink.dk   Fyn
Gunnar Qvist København V http://www.gunnar-qvist.dk/    
Hanne Nordentoft Odense NV http://www.hannenordentoft.dk/   Fyn
Hanne Skjellerup Faaborg www.skjellerupkunst-smykker.dk   Fyn
Hanne Andersen Kerteminde www.hanne-andersen.dk   Fyn
Hanne Storgaard Møller Horsens http://www.123hjemmeside.dk/malika-skulptur/ Malika-art  
Harris Knudsen     Kunst profiler 2012  
Helene M. Rasmussen Skive www.HMR-kunst.dk    
Helle Kofoed København Ø      
Henny lindholm Rasmussen Næsby      
Henrik Drent Faxe Ladeplads www.drentkunst.dk    
Henrik Kock Esbjerg http://www.bra-art.dk/henrikkock.htm    
Henrik Hestbæk Martofte www.henrik-hestbaek.dk   Fyn
Herman Chr. Grooten Odense C      
Hildegard Schmidt        
Hildur Runolfsdottir Otterup     Nord-Fyn
Ingelise Bjerremann Odense     Fyn
Inger Johansen Åbyhøj      
Irene Holmgaard Larsen København K www.irenekunst.dk Irenekunst  
Jan Bonnesen Wolff Frederiksberg      
Jeanett Wolff Miti Rødover      
Jens Galschiøt Odense www.aidoh.dk   Fyn
Jette Jørgensen Morud www.123hjemmeside.dk/Skovtrolden/   Nord-Fyn
John Bonnesen Wolff Otterup www.klintebjerggalleri.dk Klintebjerg Galleri Nord-Fyn
Johnny L. G. Kragekjær Nyborg http://www.123hjemmeside.dk/kragekjaer   Fyn
Jonny Gilberg   www.galleri-gilberg.dk/ Galleri Gilberg  
Jørgen Kronborg Vejle www.hornstrupkursuscenter.dk Hornstrup Kursuscenter Hornstrup Kirkeby
Jørgen Printz Steinicke Holsted www.steinicke.dk    
Karen Margrethe Kildebjerg Andersen Ørritslev Skov   Kildebjerg Design Nord-Fyn
Karin Elisabeth Madsen Søndersø http://www.bedstefyn.dk/30902460   Nord-Fyn
Keld Vrå Andersen Morud     Nord-Fyn
Kirsten Carlsen Odder http://www.faeton.dk/ Farton  
Kirsten Hansen Søndersø   Torsdagsgruppen Nord-Fyn
Kirsten Bjerrum København www.artemiss-kirstenbjerrum.dk    
Kirsten Work Rasmussen Munkebo http://www.art-school.dk/   Fyn
Kirsten/Ib Banke Kristensen Odense N      
Kristianna Hammer Fåborg     Fyn
Laura Andersen        
Leif Nielsen Frederiksværk http://www.artleif.dk/    
Lene Vilslev        
Lene          
Lilla Monrad Brønshøj www.lilla-monrad.dk    
Lillian Nielsen Otterup   Torsdagsgruppen Nord-Fyn
Line Bonnesen Wolff Odense C     Fyn
Line Hove Pedersen Fjerritslev     Fyn
Line S. Karlström Askeby www.lineskykarlstrom.blogspot.com    
Lis Drud Jensen Otterup http://denordfynske.dk/lis/   Nord-Fyn
Lone Gjessing Nørresundby www.lonegjessing.dk    
Lone   Hanover     Tyskland
Lotte Kjøller Vanløse www.Lk-kunst.dk    
Louise         Fyn
Malene Pernille Kraul Hellerup www.malenekraul.dk    
Malte Vedel Kobborg Otterup www.kobborgs.dk/   Nord-Fyn
Marianne Michelsen Årslev www-mariannemichaelsen.dk Torsdagsgruppen Fyn
Marianne Jensen Otterup www.snerlegaarden.dk/108784191 Snerlegården Nord-Fyn
Marianne Lindberg Jepsen Morud www.mariannelindberg.dk   Nord-Fyn
Maryke         NL
Mette Hind Fredericia http://www.mettehind.dk/    
Mette Agerbo Bendtsen Esbjerg V      
Mia Kobbernagel Virum http://www.luftkastel.dk/    
Miki Nicolaj Pedersen Otterup www.mobilekunst.dk Mobile Kunst Nord-Fyn
Mirjam Hedager Krog Holstebro      
Mogens Bladt Odense N www.mblsmykker.dk M.Bladt Smykker Fyn
Olaf Runge Odense SV     Fyn
Otto Braad Hansen Otterup      
Ove Sandahl Torp http://www.kunstklinikken.dk/    
Ove Steen Andersen Otterup   Red Barnet Nord-Fyn
Pernille Risør Elvig Vejle      
Peter Kjær Otterup www.cpkjaer.dk Historisk værksted Nord-Fyn
Peter Kirkeby Klintebjerg     Nord-Fyn
Peter Bo Jørgensen Taastrup www.kirurgi-pbj.dk Kirurgisk Klinik  
Pia Lysdal Veje Augustenborg     Als
Pieta         NL
Rasnus Wittus Otterup www.mobilekunst.dk Mobile Kunst Nord-Fyn
Rich. Dethlefsen   www.Rizh-art.dk    
Rie Brødsgård Kolding www.rieskunstgalleri.dk Rie`s kunstgalleri  
Rikke Holler Odense M www.rikkeholler.dk/   Fyn
Rikke Jul Andresen Langeskov www.exhausto.dk EXHAUSTO's kunstforening "Staffeliet" Fyn
Simon Hovendal Otterup www.mobilekunst.dk Mobile Kunst Nord-Fyn
Solvej Kingo Vester Skerninge http://gallerikingo.dk Galleri Kingo Fyn
Sonja Kristensen Søndersø www.sonjart.dk/   Nord-Fyn
Sonja Fylking Karrebæksminde http://www.artmoney.org/user/796    
Stig Thomsen   http://www.5450-otterup.dk Portal for Otterup Nord-Fyn
Stig Bonnesen Wolff Svendborg     Fyn
Stine Holtan København K http://www.holtan.dk/    
Stine H. Larsen   www.stinehartviglarsen.dk   Nord-Fyn
Sune Poulsen Frørup     Fyn
Susanne Kattrup   FaceBook-gruppe Farveriet  
Susanne Kofoed Blommenslyst www.susannekofoed.dk/   Fyn
Susanne Rasmussen Odense   Torsdagsgruppen Fyn
Susanne Thea Korsør www.susannethea.com   Det Hvide Hus
Susanne Ydo Kerteminde http://www.ydoart.dk/   Fyn
Synnøve Carlsson        
Torben Østergaard Odense N   Keramisk Designer Fyn
Tove Lillesø Hansen Klintebjerg   Torsdagsgruppen Nord-Fyn
Ulla Dencher Skårup http://www.dencher.dk/   Fyn
Ulla Rasmussen       Malling
Ulla Houe Herning http://www.ullahoue.dk/   Tjørring
William Wernay Lynge Klintebjerg     Nord-Fyn
Yvonne Durup Otterup www.durup.info Torsdagsgruppen Nord-Fyn
 
  Triss Giggen - min båd Medlemskaber og aktiviteter art-creative - video Klintebjerg Baadeleje 4Wolff-familieportal